Polecamy

Historia

Ustronie Morskie to miejscowość położona nad Morzem Bałtyckim przy drodze krajowej nr 11, między Kołobrzegiem i Koszalinem. Przed II Wojną Światową miejscowość nazywała się Henkenhagen.

Ustronie Morskie historia turystyki

Do końca XIX wieku  wieś rybacka. W okresie powstawania kąpielisk i sanatoriów powoli nabierała charakteru miejscowości wypoczynkowej. Dynamiczny rozwój miejscowości rozpoczął się z chwilą oddania do użytku linii kolejowej Koszalin-Kołobrzeg w roku 1899, co umożliwiło łatwy dojazd ze Szczecina i Berlina. Uprawnienia gminy Henkenhagen uzyskało w roku 1905. W tym czasie zbudowano Pałac Nadbrzeżny.

Od 1945 Ustronie Morskie (początkowo noszące nazwę Ustronie Nadmorskie) rozwijało bazę turystyczno-wypoczynkową, powstała duża liczba ośrodków wypoczynkowych i obiektów sanatoryjnych. Większość zakładów, hoteli i punktów gastronomicznych oferuje swoje usługi tylko w sezonie letnim.

Ustronie Morskie to jedna z bardziej znanych miejscowości turystyczno-uzdrowiskowych polskiego wybrzeża. Bogata oferta miejsc noclegowych w hotelach, pensjonatach, domach prywatnych i kempingach zróżnicowana jest pod względem cen, dając turystom możliwość wyboru miejsca noclegowego.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 964 342, Dziś: 314, Osób online: 6

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem