Polecane obiekty

MORSKA DOLINA DOMKI NA GÓRNEJ

Okoliczne letniska:

Sarbinowo to mała, nadmorska miejscowość, o charakterze typowo letniskowym. Wraz z sąsiadującymi z nią Chłopami i Gąskami, tworzy kompleks klimatycznych, nadmorskich, położonych blisko siebie letnisk. Zarówno do Chłopów jak i Gąsek można dojść z Sarbinowa plażą.
Mielno to popularna miejscowość wypoczynkowa, atrakcyjnie położona nad Bałtykiem i nad jeziorem Jamno.

Sarbinowo

Sarbinowo

Wioska Sarbinowo, to jedna z ładniejszych miejscowości gminy Mielno (ok 15 km od Ustronia). Współczesne Sarbinowo leży tuż przy brzegu morza, lecz nie od zawsze tak było. Dawniej, letnisko leżało w przybliżeniu 1,5 km od brzegu, jednakże morze wymywało brzeg i ażeby chronić miejscowość na początku XX wieku wzniesiono mur długi na kilometr.

Do naszych czasów ocalał największy zabytek Sarbinowa - neogotycki kościół z połowy dziewiętnastego wieku. Rok rocznie, w sezonie wakacyjnym - 15. sierpnia - organizowany jest tutaj festyn podczas odpustu - przyciąga on mnóstwo wczasowiczów. W kościele są także pamiętające dziewiętnaste wiek organy, z wykorzystaniem których kościół jest miejscem mnogich występów chórów, śpiewaków operowych, znanych muzyków. Nie licząc kościoła w Sarbinowie spotkać można zabytkowe, dziewiętnastowieczne chaty rybackie i pensjonaty z początku wieku XX.

W letnisku, na skutek jego położenia, znajdziemy naturalnie czystą a także piaszczystą plażę - znakomite miejsce do kąpieli morskich a także słonecznych. W sezonie wakacyjnym na plaży działają bary, a nasi milusińscy odnajdą dla siebie mnóstwo atrakcji.

Ubóstwianą przez dzieci ciekawostką Sarbinowa jest małe zoo, zlokalizowane w sąsiedztwie głównego skrzyżowania Będzino - Sarbinowo. Na dużym, ogrodzonym, zielonym obszarze łatwo natknąć się można na pawie, bażanty, kury, świnki wietnamskie lub kozy miniaturki. Wielbicieli koni zaprasza natomiast pobliska, mała stadnina.

Ze wsi Sarbinowo można udać się na wschód na przechadzkę do okolicznego Mielna przez Chłopy, Mielenko - to zaledwie 7 km, a w kierunku zachodnim do latarni w Gąskach (około 5 km).

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 912 373, Dziś: 132, Osób online: 6

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem