Chłopy - jak dojechać, gdzie się znajduję, co robić, co zwiedzać

  • location_on Chłopy, ul. undefined

Chłopy to maleńka, nadmorska miejscowość, położona na wschód od Ustronia Morskiego, między Sarbinowem, a Mielnem.

W sytuacji, gdy poszukującego zakwaterowania turystę interesują tanie noclegi Chłopy będą właściwym wyborem. Miejscowość jest mała i cicha, nie nabrała jeszcze typowych cech kurortu, tak więc ceny kwater też są zazwyczaj niższe niż w dużych miejscowościach nadmorskich.

Cała miejscowość Chłopy została wpisana do rejestru zabytków ze względu na zachowany tradycyjny układ zabudowy, a także liczne zabytkowe chałupy szachulcowe.

Co warto zobaczyć w Chłopach?

PLAŻA

Niekwestionowaną zaletą miejscowości Chłopy jest zadbana i szeroka plaża, zachęcająca odwiedzających ją turystów do kąpieli: tak słonecznych, jak i morskich. Plażę od letniska oddziala pas wydm oraz sosnowy las, dzięki któremu tutejsze powietrze pachnie nie tylko morską bryzą, ale też sosnami.

PRZYSTAŃ RYBACKA 

Przy plaży, w centrum Chłopów, znajduje się chętnie odwiedzana przez turystów przystań rybacka. Tutejszą plażę zdobią interesująco i malowniczo prezentujące się kolorowe rybackie kutry. W nieopodal wybudowanych smażalniach można zjeść świeżą, smażoną lub wędzoną rybę.

MOLO 

Na terenie miejscowości Chłopy znajduje się nadmorskie molo, którego długość wynosi 90 metrów. Spacerując po jego deskach można zachwycić się cudownym, morskim widokiem. Dodatkową atrakcją tego miejsca są ławeczki, na których można odpocząć, pooddychać świeżym, powietrzem z dużą zawartością odżywczego jodu. 

ŚCIEŻKA HISTORYCZNA

Na terenie tej nadmorskiej miejscowości znajduje się ścieżka, na trasie której znajdziemy tablice z historycznymi faktami o Chłopach. Największym zainteresowaniem cieszy się mapa, która opisuje tę miejscowość z okresu lat 30 XX wieku.

 

Ostatnia aktualizacja - maj 2024 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.ustronie.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0