Gąski - jak dojechać, gdzie się znajduję, co robić, zwiedzanie,

  • location_on Gąski, ul. undefined

Gąski

Gąski są małą, letniskową miejscowością położoną na Pomorzu Zachodnim, niedaleko Mielna. Czysta, szeroka, piaszczysta plaża zachęca do kąpieli morskich oraz słonecznych i uprawiania sportów wodnych.

W Gąskach znajdują się dwa ciekawe, zabytkowe kompleksy. Pierwszy to Park Pałacowy z II połowy XIX wieku, otaczający zabytkowy, neoklasyczny "Pałac Morski", wybudowany również w tym czasie. Drugi to zespół latarni morskiej wybudowany w latach 1876–77, obejmujący latarnię, dom latarników, stodołę, budynek inwentarski, ogrodzenie oraz mur zespołu latarni. Latarnia w Gąskach jest drugą pod względem wysokości na polskim wybrzeżu.

Co warto zobaczyć w Gąskach? PLAŻA 

W Gąskach znajduje się piękna, czysta i przede wszystkim szeroka plaża. Gąski to raj dla wczasowiczów pragnących odpocząć od miejskiego zgiełku, a tamtejsza plaża jest idealnym miejscem dla ludzi ceniących sobie ciszę i spokój, a także dla rodzin z dziećmi. 

LATARNIA MORSKA (ul. Latarników 7, tel. 94 316 55 24)

Latarnia w Gąskach usytuowana jest w centrum miasta. Dzięki temu dotarcie do niej nie stanowi żadnego problemu. Latarnia jest dostępna dla zwiedzających. U jej podstawy znajduje się dom latarnika. Na jej szczycie znajduje się punkt widokowy. 

Cennik:

  • Bilet normalny - 15 zł
  • Bilet ulgowy - 10 zł

PAŁAC MORSKI (ul. Gąski 14, tel. 572 022 363)

Pałac morski w Gąskach to zabytkowy obiekt. Pałac otoczony jest parkiem porośniętym bukami, klonami srebrzystymi oraz cyprysikami groszkowymi. Jego powierzchnia wynosi 6,7 ha. To idealne miejsce na sesje zdjęciową czy po prostu letni spacer. 

SZLAKI ROWEROWE 

Szlak rowerowy, nadmorski jest oznakowany czerwonym kolorem. Jego długość wynosi 45 kilometrów. Trasa szlaku prowadzi przez kilka miejscowości nadmorskich, między innymi: Gąski, Sarbinowo, Mielno, aż do Bielkowa. Ta część szlaku stanowi odcinek trasy międzynarodowej.

Ostatnia aktualizacja - listopad 2023 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.ustronie.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0