Historia Ustronie Morskie

Ustronie Morskie to miejscowość położona nad Morzem Bałtyckim przy drodze krajowej nr 11, między Kołobrzegiem i Koszalinem. Przed II Wojną Światową miejscowość nazywała się Henkenhagen.

Ustronie Morskie historia turystyki

Do końca XIX wieku  wieś rybacka. W okresie powstawania kąpielisk i sanatoriów powoli nabierała charakteru miejscowości wypoczynkowej. Dynamiczny rozwój miejscowości rozpoczął się z chwilą oddania do użytku linii kolejowej KoszalinKołobrzeg w roku 1899, co umożliwiło łatwy dojazd ze Szczecina i Berlina. Uprawnienia gminy Henkenhagen uzyskało w roku 1905. W tym czasie zbudowano Pałac Nadbrzeżny.

Od 1945 Ustronie Morskie (początkowo noszące nazwę Ustronie Nadmorskie) rozwijało bazę turystyczno-wypoczynkową, powstała duża liczba ośrodków wypoczynkowych i obiektów sanatoryjnych. Większość zakładów, hoteli i punktów gastronomicznych oferuje swoje usługi tylko w sezonie letnim.

Ustronie Morskie to jedna z bardziej znanych miejscowości turystyczno-uzdrowiskowych polskiego wybrzeża. Bogata oferta miejsc noclegowych w hotelach, pensjonatach, domach prywatnych i kempingach zróżnicowana jest pod względem cen, dając turystom możliwość wyboru miejsca noclegowego.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00