Kołobrzeg - jak dojechać, gdzie leży, jakie atrakcje dla turystów?

Kołobrzeg

Miasto Kołobrzeg położone jest na Pomorzu Zachodnim u ujścia rzeki Parsęty do Bałtyku. W ujściu rzeki znajduje się port handlowy, pasażerski, rybacki i jachtowy. W mieście i okolicach występują źródła wody mineralnej, solanki oraz pokłady borowiny. Kołobrzeg oprócz centrum uzdrowiskowego jest także regionalnym ośrodkiem kulturalnym. W okresie letnim odbywają się w Kołobrzegu liczne imprezy: koncerty popularnych muzyków i kabareciarzy, imprezy sportowe i rekreacyjne. 

Co warto zobaczyć w Kołobrzegu? PLAŻA

Kołobrzeg szczyci się czystą, szeroką, piaszczystą plażą przy której znajduje się wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Można wynająć kosze plażowe, leżaki i inne utensylia uprzyjemniające plażowanie. Dla dzieci jest tu dużo atrakcji - nadmiar energii mogą wyładować na dmuchanych zabawkach: trampolinach, zjeżdżalniach itp. 

LATARNIA MORSKA

Miejscem wartym uwagi jest również latarnia morska z 1770 roku, o wysokość 26m i jest udostępniona do zwiedzania turystom. Z góry można zobaczyć piękny widok na morze i port.

Godziny otwarcia:

  • Lipiec - sierpień: codziennie od 10.00 do zachodu słońca,
  • Listopad - marzec: piątek, sobota, niedziela od 11.00 do 16.00,
  • Wrzesień - październik oraz kwiecień - czerwiec: codziennie od 10.00 do 17.00.

PORT

Port położony jest u ujścia Parsęty. Organizowane są z niego rejsy turystyczne po morzu i wyprawy wędkarskie. Można również skorzystać z rejsu na Bornholm.

MOLO I PROMENADA

Najlepszym miejscem do oglądania wschodów i zachodów słońca jest Kołobrzeskie Molo o długości ponad 200 m. Na końcu pomostu znajduje się przystań dla małych, turystycznych statków, oferujących krótkie wycieczki po Morzu Bałtyckim. Kołobrzeska promenada to miejsce spacerów, przy którym ulokowanych jest wiele punktów gastronomicznych i sklepików z pamiątkami.

MIASTO MYSZY (ul. Morska 2, tel. 575 657 195)

Jest to jedyne takie miejsce na świecie! Jest to miejsce idealne dla miłośników tych gryzoni, które w tym miejscu przedstawione są jako domowe pupile, zwierzątka inteligentne, niezwykle zwinne. Miasto to jest zamieszkiwane przez aż 500 mysich osobników. W środku odwiedzić można kilka sal, umeblowanych domkami i rekwizytami, a każda z nich posiada inny temat przewodni:

  • zima
  • wakacje
  • tropiki
  • miasteczko
  • kosmos (oświetlenie ultrafioletowe).

Godziny otwarcia:

  • codziennie od 10.00 do 17.00.

Ostatnia aktualizacja - listopad 2023 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.ustronie.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0