Historia Ustronie Morskie - jaka jest historia, co warto wiedzie

Ustronie Morskie to miejscowość położona nad Morzem Bałtyckim przy drodze krajowej nr 11, między Kołobrzegiem i Koszalinem. Przed II Wojną Światową miejscowość nazywała się Henkenhagen.

Ustronie Morskie historia turystyki

Do końca XIX wieku  wieś rybacka. W okresie powstawania kąpielisk i sanatoriów powoli nabierała charakteru miejscowości wypoczynkowej. Dynamiczny rozwój miejscowości rozpoczął się z chwilą oddania do użytku linii kolejowej KoszalinKołobrzeg w roku 1899, co umożliwiło łatwy dojazd ze Szczecina i Berlina. Uprawnienia gminy Henkenhagen uzyskało w roku 1905. W tym czasie zbudowano Pałac Nadbrzeżny.

Od 1945 Ustronie Morskie (początkowo noszące nazwę Ustronie Nadmorskie) rozwijało bazę turystyczno-wypoczynkową, powstała duża liczba ośrodków wypoczynkowych i obiektów sanatoryjnych. Większość zakładów, hoteli i punktów gastronomicznych oferuje swoje usługi tylko w sezonie letnim.

Ustronie Morskie to jedna z bardziej znanych miejscowości turystyczno-uzdrowiskowych polskiego wybrzeża. Bogata oferta miejsc noclegowych w hotelach, pensjonatach, domach prywatnych i kempingach zróżnicowana jest pod względem cen, dając turystom możliwość wyboru miejsca noclegowego.

Ostatnia aktualizacja - listopad 2023 r.

Galeria

serce Twoje ulubione obiekty 0